Przed nami czas wakacyjnych wyjazdów – długich pobytów, weekendowych „wypadów” lub wycieczek po bliższej i dalszej okolicy. W tym roku nad morzem trudno będzie znaleźć ofertę „last minute”, bo tegoroczny sezon nad Bałtykiem będzie wyjątkowo udany i przyciągnie tłumy wczasowiczów. W tym roku rezerwacje nad Bałtykiem robiono z dużym wyprzedzeniem, bo bardzo skurczyła się lista tradycyjnych wyjazdów zagranicznych. Trudno więc liczyć na dobre ceny w hotelach czy pensjonatach, skoro jest aż tak duże zainteresowanie. Zatem – dokąd możemy się wybrać w czasie wakacji, jeśli nie mamy jeszcze żadnych planów?

I jeśli nie morze, to gdzie?

Alternatywne podróżowanie

Polecam sprawdzoną metodę tzw. wyjazdu w przeciwnym kierunku, czyli jeśli w sezonie zawsze najwięcej wczasowiczów jest nad morzem, to jedziemy np. w góry: Beskidy, Tatry, Sudety, Góry Świętokrzyskie lub Bieszczady. Wiele atrakcji czeka również na Mazurach i Warmii czy w Wielkopolsce. Warto także wziąć pod uwagę zwiedzanie dużych miast (zazwyczaj w wakacje nie ma w nich ruchu biznesowego) czy wyjazdy tematyczne odpowiadające naszym zainteresowaniom.

Wypoczynek szyty na miarę

Wiele zależy od tego, jak lubimy spędzać czas – pełny relaks czy aktywne zwiedzanie? Dzisiaj już można zaplanować obydwie formy w czasie jednego wyjazdu. Zapracowanym polecam wyjazdy do górskich spa i skorzystanie z szerokiej oferty odnowy biologicznej – znakomite pakiety, liczne promocje, wiele atrakcji. Możemy wybrać sportową aktywność w ciągu dnia, ponieważ wiele hoteli ma świetną bazę sportową: boiska, baseny, korty czy trasy rowerowe, piesze wędrówki lub bardziej ekstremalne atrakcje. Jest w czym wybierać w zależności od budżetu.

Hotele dbają o zapewnienie różnorodnej rozrywki, aby przyciągnąć gości w czasie wakacji w góry, na niziny czy pojezierza. Warto przejrzeć dokładnie oferty, sprawdzić aktualne promocje i uważnie przeczytać, jakie usługi są w pakiecie pobytowym. Hotele kuszą dodatkową bezpłatną dobą, bezpłatnymi usługami dodatkowymi czy też specjalną ofertą do spa.

Jeśli mowa o spa, to polecam uwadze specjalne zabiegi wykonywane zgodnie z aktualnym nurtem, czyli ekospa. Bazują one na naturalnych kosmetykach lub naturalnych produktach: miód, kozie mleko czy nawet piwo. Nowością w spa są także specjalne zabiegi dla dzieci, zwłaszcza tych, które mają problemy alergiczne i wymagają szczególnych zabiegów pod okiem wysoko wykwalifikowanego personelu. Coraz częściej hotelowe spa mają także ofertę dla aktywnych mężczyzn, którzy lubią sporty ekstremalne i po różnych szaleństwach mogą skorzystać z profesjonalnych zabiegów regeneracyjnych. Polecam wcześniejsze zapoznanie się z ofertą zabiegów, aby zaplanować czas na relaks, a co najważniejsze – zarezerwować usługi z wyprzedzeniem.

Hotelowa kuchnia

A jakie zmiany w menu hotelowym? Ogromne! Przede wszystkim szeroki wybór bufetów szwedzkich niezależnie od gustów kulinarnych. Do tego specjalne menu fit lub eko, dla osób z nietolerancją pokarmową, a nawet menu bezglutenowe. Hotele bardzo otwarcie podchodzą do oczekiwań gości i działają bardzo elastycznie. W wielu miejscach kucharze przygotowują jedzenie dla osób na specjalnych dietach. Dla porządku dodam, że o wszelkie dodatkowe usługi należy zapytać na etapie rezerwacji, uzgodnić zakres, cenę i poprosić o pisemne potwierdzenie.

Podróżowanie z pupilem

W ramach zmian w ofercie hotelowej koniecznie trzeba dodać, że coraz więcej obiektów akceptuje pobyt z naszym pupilem (najczęściej za zwierzę trzeba dodatkowo zapłacić). Przygotowane są też specjalne miejsca do spacerów lub dodatkowe akcesoria. Przed wybraniem miejsca sprawdźmy, na jakich warunkach są akceptowane zwierzęta i koniecznie dostosujmy się do wymagań hotelu, bo to hotel ustala zasady pobytu dla czworonożnych gości. Hotele przyjazne zwierzętom można znaleźć na stronie: www.pieswhotelu.pl.

Może zadziwię niektórych, ale moim zdaniem baza hotelowa w Polsce jest jedną z najnowocześniejszych w Europie, a to najważniejsze! Obok hoteli coraz częściej funkcjonuje również rozwinięta infrastruktura, która uniezależnia większość obiektów od kaprysów pogody. Dzięki temu w czasie deszczu najmłodsi znajdą szereg atrakcji, a i dorośli mogą aktywnie wypoczywać.

Życzę wspaniałych podróży, dobrych emocji i niezapomnianych wrażeń! 🙂

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Podziel się wpisem ze światem!

Spodobał Ci się wpis? Będzie mi miło jeśli podzielisz się nim z innymi :)