VIOLETTA HAMERSKA

Kilka słów o mnie

Od blisko 30 lat związana z branżą hotelową i turystyczną. Ekspert rynku hotelowego w jakości produktu i usług. Pionierka i propagatorka trendu Guest Experience w Polsce. Pomysłodawczyni takich projektów, jak kampania certyfikująca hotele Hotel Przyjazny Rodzinie i serwis ułatwiający znalezienie noclegu posiadaczom zwierząt Pies w hotelu. Na swoim blogu edukuje gości hotelowych i hotelarzy, prowadzi także warsztaty oraz audyty w hotelach. Fanka nowych technologii, videoblogerka i  pasjonatka doświadczania.

Publikuje artykuły o najnowszych trendach, wypowiada się w mediach, a w swoich felietonach doradza, jak wybrać dobry hotel na krótkie lub długie wyjazdy oraz jak zachować się odpowiednio w hotelu. Jako ekspert często występuje w mediach – Polsat, Polsat News, TVN24, Dzień dobry TVN, Pytanie Na Śniadanie, Rzeczpospolita, komentując aktualne wydarzenia i zjawiska z rynku turystycznego i hotelowego.

Przewodnicząca kapituły Hotel Przyjazny Rodzinie i pomysłodawczyni ogólnopolskiej kampanii HPR, która certyfikuje hotele spełniające określone kryteria wypoczynku i wyposażenia dla rodzin z dziećmi od 2008 roku. Za stworzenie kampanii otrzymała w 2011 roku prestiżową nagrodę “Hit Mamo To Ja – najlepsze dla dzieci”. Za swoje zasługi dla turystyki została nagrodzona w 2015 roku odznaką honorową Ministra Sportu i Turystyki Tomasza Jędrzejczaka.

Z pasją zmienia rynek hotelowy w Polsce, odwiedzając liczne obiekty noclegowe. Dużo podróżuje, szukając własnej definicji jakości usług hotelowych i porównując hotele w różnych krajach.

 

 

 

Doświadczenie zawodowe

Moja praca

Właścicielka firmy Etirez, specjalizującej się w strategiach komunikacji marketingowej B2B. Współpracowała m.in. z firmą Philips Lighting, Orbis (Accor), Ricoh, Wirtualne Lekcje, Trilux, PKP IC, WARS, General Electric, NBC Universal czy Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu.

Przez wiele lat Violetta Hamerska była czynnie związana z mediami. Doświadczenie telewizyjne i dziennikarskie zdobywała, przygotowując programy o podróżach dla Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego oraz Radia dla Ciebie. W ciągu ostatnich 4 lat jako producent Etirez Media zrealizowała ponad 40 filmów marketingowych (studia przypadku) oraz filmów reportażowych.

Jest również inicjatorką stworzenia systemu certyfikacji i rekomendacji dla dostawców hotelowych, który powstał w ramach Komisji Dostawców Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, której przewodniczyła przez 3 lata.

Posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie, w tym przez kilkanaście lat była członkiem zarządów spółek związanych z branżą hotelarską i turystyczną. Ukończyła kurs i zdała egzamin państwowy na członka Rad Nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

Violetta jest także dyplomowanym coachem i specjalizuje się w coachingu life & executive CBC (Cognitive Behavioral Coaching) skupiającym się na dokonywaniu zmian poprzez przewartościowanie myślenia. Do swojej praktyki włączyła motto Emersona „Źródłem każdego działania jest myśl”. Wiedzę teoretyczną i praktyczną z coachingu zdobywała na kursach akredytowanych przez Middlesex University i Association for Coaching w Wielkiej Brytanii.

Skutecznie wykorzystuje tę wiedzę do zarządzania projektami, które oparte są na współpracy różnych osób i firm i nawet konkurentów.

Organizowała również biuro i była pierwszym pracownikiem Polskiej Izby Turystyki, które w 2015 roku obchodziło 25-lecie działalności. Jest autorką loga PIT, którego organizacja niezmiennie używa od 1991 roku. Przez wiele lata była dyrektorem na Polskę organizacji rządowej The British Tourist Authority (obecnie Visit Britain) i promowała turystkę do Wielkiej Brytanii, współpracując z mediami i branżą turystyczną w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Działalność naukowa

Osiągnięcia naukowe

Praktykę skutecznie łączy z teorią jako doktorantka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, wykładowca i coach. Napisała doktorat z zakresu marketingu relacji w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i przygotowuje się do obrony rozprawy doktorskiej. Ukończyła również trzyletnie studia doktoranckie w SGH. Jest także absolwentką studiów magisterskich z zarządzania strategicznego i marketingu strategicznego oraz studiów MBA Oxford Brookes University w Wielkiej Brytanii.

Violetta zainicjowała powstanie recenzowanej publikacji zbiorowej doktorantów Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH pt. „Doktoranci o metodologii badań naukowych”, za którą otrzymała nagrodę zespołową Dziekana KNoP SGH za osiągnięcia naukowe. Jest także współautorką rozdziału “Sposoby utrzymania lojalności klientów na rynku B2B” w recenzowanej publikacji “Praktyka skutecznego zarządzania przedsiębiorstwem”.

W latach 2004 – 2017 była przewodniczącą Forum Dyskusyjnego Doktorantów SGH, które organizowało spotkania młodych doktorantów z przedstawicielami świata nauki i biznesu. W 2020 roku ukończyła studia podyplomowe z Service Design (Projektowanie Usług) na SWPS w Warszawie.

Ukończyła również kurs i otrzymała dyplom państwowy dla członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

"Źródłem każdego działania jest myśl" - Ralph Waldo Emmerson

9 + 2 =

linked

zobacz profil

 

mail

etirez@etirez.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Pin It on Pinterest