Był kiedyś taki zwyczaj w dawnej Polsce. Pod koniec roku, zamiast kartek świątecznych –  pisano opowieści wigilijne, w których relacjonowano najważniejsze wydarzenia z perspektywy roku. W mojej rodzinie od kilku lat kontynuujemy ten zwyczaj, a ja co roku, jak dziecko, nie mogę się doczekać wigilii, aby niebawem posłuchać opowieści najbliższych mi osób, spojrzeć na te same wydarzenia z innej perspektywy, wzruszyć się i pomyśleć o tym, co jest w życiu ważne.

Zatem, propagując dalej – dawne, dobre zwyczaje, zamiast SMS-ów i wirtualnych kartek, zapraszam na chwilę refleksji i podsumowanie 2016 roku.

To był przełomowy dla mnie rok – osobiście i zawodowo. Tempo zdarzeń i wydarzeń było tak duże, że ledwo nadążałam i w takim szybkim tempie kończę ten rok.

9 lat kampanii Hotel Przyjazny Rodzinie

Przede wszystkim – to 9. rok dla kampanii Hotel Przyjazny Rodzinie, czyli mojego trzeciego dziecka. Audyty Kapituły, relacje z pobytów, oceny hoteli i ani się obejrzeliśmy, jak trzeba było organizować ósmą galę na jesieni. W tym roku – rekordowa liczba statuetek – aż 23 dla najlepszych obiektów rodzinnych, które otrzymały po 100% punktów. Są to najlepsi z najlepszych! To mój powód do dumy. Było pracowicie, ale rezultaty też są widoczne, a marka HPR cały czas zwiększa swoją rynkową wartość.


Podsumowanie VIII edycji HPR

Start nowego projektu – Pies w Hotelu

Pracowicie było także i z tego powodu, bo powstawał portal o hotelach, które akceptują zwierzęta, czyli Pies w Hotelu. Ruszyliśmy w wakacje i okazało się, że to był strzał w dziesiątkę, bo dzisiaj zwierzę to ważny członek rodziny i nie wyobrażamy sobie podróżowania bez naszego pupila. Inspiracją był mój „pieso-kot”, czyli biały futrzak Fredek, który od dwóch lat audytuje hotele i jest prawdziwym psim ekspertem w hotelowym świecie.


Fredek i ja w Polsat News opowiadamy o Psie w Hotelu

Otwarcie się na…świat online

Jako że dzisiaj każda podróż zaczyna się w Internecie, to i my mocniej zaznaczyliśmy obecność w tym środowisku, a szczególnie w mediach społecznościowych. Zaczęliśmy prężnie działać na fanpage’u Hotel Przyjazny Rodzinie oraz wystartowaliśmy z nowym miejscem dla właścicieli psów – Pies w Hotelu.

Jak się powiedziało A to… i ja pojawiłam się w sieci. Od lipca tego roku jako ekspert hotelowy prowadzę blog. Założyłam też fanpage, który gromadzi już prawie 1000 fanów. Jestem na początku drogi, ale na razie jako najstarsza blogerka w branży mam powód do dumy, bo staram się nadążać za technologiami.


13 lipca 2016 – mój pierwszy wpis na fanpage’u 🙂

Pilnie uczestniczyłam w licznych szkoleniach z marketingu online, SEO, Google Analytics i wielu innych. Powodów do dumy mam o wiele więcej, bo ten rok był, jak gra w golfa – zbierałam punkty wyłącznie dla siebie, czyli dla własnej satysfakcji. W pracy – jest to dla mnie wartość nadrzędna. Uczyłam się, rozwijałam, podejmowałam wyzwania, inspirowałam się wartościowymi książkami i publikacjami, a także starałam się inspirować innych.

Podróże, pisanie i szkolenia

Dużo podróżowałam, audytowałam, robiłam filmy, opracowałam autorskie warsztaty dla hotelarzy z komunikacji niewerbalnej i podnoszenia standardów jakości usług hotelowych. Duuuużo, bardzo dużo pisałam jako ekspert: mam stałą rubrykę w magazynie W Podróży, moje teksty opublikowała Uroda Życia oraz Viva! Oczywiście pisałam o hotelach i dla ich gości, zbliżając te dwa światy, aby lepiej się rozumiały. Tworzyłam przewodniki i poradniki dla gości, stawiając przede wszystkim na edukację, edukację i jeszcze raz edukację.

violetta hamerska w podróży

Mój artykuł w jednym z numerów W podróży

Najważniejsi w 2016

Last, but not least – wspaniali ludzie, których poznałam w tym roku i Ci wszyscy, którzy są ze mną od lat. Każde spotkanie miało dużą wartość w moim życiu, bo to z nimi zostaną wszystkie moje przeżycia, rozmowy, zabawy, radości, a czasami smutki. Jestem naprawdę farciarą, że mam wokół tak wiele wspaniałych osób, z którymi współpracuję, odpoczywam i odkrywam świat. Dziękuję Wam za akceptację, wsparcie i motywację do moich szalonych pomysłów. Moim przyjaciółkom i przyjaciołom – za to, że dajecie mi wolność i podtrzymujecie skrzydła, kiedy czasami opadają.

To tyle u mnie w ogromnym skrócie. Serdecznie dziękuję także moim dzieciom, które są wspaniałymi dorosłymi ludźmi i nieustannie mnie dopingują, krytycznie, ale z życzliwością oceniają i mówią ważne rzeczy w ważnych chwilach. Jestem niezwykle dumna z moich dzieci i to jest ten najważniejszy w roku projekt długoterminowy – mama, a jak dzieci na mnie mówią – „mami”. Dla mojej Kapituły HPR – na zawsze pewnie będę matką kapitulną.

Dziękuję wszystkim wspaniałym hotelarzom, których spotkałam w tym roku lub rozmawiałam z nimi na co dzień. Wszystkie te spotkania i rozmowy są dla mnie dowodem, że hotelarstwo tworzą ludzie pełni pasji i zaangażowania. Obserwowanie pracy, jaką wkładacie w tworzenie wyjątkowych miejsc, jeszcze bardziej motywuje mnie do działania i za to jestem Wam wdzięczna!

zjazd kapituły IX edycji HPR

Spotkanie Kapituły IX edycji kampanii Hotel Przyjazny Rodzinie – Olandia Kraina Wypoczynku i Konferencji

Życzę spokojnych i dobrych Świąt, spełnienia marzeń oraz realizacji małych i dużych planów w Nowym Roku. Wszystkiego najlepszego!

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Podziel się wpisem ze światem!

Spodobał Ci się wpis? Będzie mi miło jeśli podzielisz się nim z innymi :)