Wakacje, czyli czas urlopów oraz dłuższych wyjazdów, trwają w najlepsze. To ostatni dzwonek na to, żeby zrobić rezerwację pakietu hotelowego i ruszać w Polskę. Zazwyczaj nie polecam rezerwacji miejsca w hotelu w ostatniej chwili. Zwłaszcza jeśli jedziemy z małymi dziećmi. Zdecydowanie lepiej zaplanować wyjazd i odpowiednio się przygotować. W praktyce bywa różnie i pewnie część z Was rozgląda się jeszcze za miejscem na wypoczynek lub wybiera się na urlop w późniejszym terminie. Z tego powodu przygotowałam dla Was kilka wskazówek, które ułatwią wybór idealnego hotelu na odpoczynek.

Sprawdź rekomendacje

Wybór hoteli jest ogromny. Jak więc wybrać odpowiedni, abyśmy byli zadowoleni z wypoczynku? Jak pokazują badania dotyczące sposobów podejmowania decyzji zakupowych — w tym także usług — aż 70 procent konsumentów kieruje się rekomendacjami. Jeśli chodzi o wybór hoteli, to blisko 40 procent z nas lubi, kiedy hotel jest polecany przez znajomych i przyjaciół. Rekomendacja w przypadku wyboru hotelu ma ogromne znaczenie, bo kupujemy nie tylko miejsce w pokoju, lecz także ogólne wrażenia z całego pobytu. Decydując się na konkretny hotel, nabywamy więc bardzo specyficzny „produkt”, gdzie w końcowej ocenie liczą się nasze odczucia na temat jakości usług oraz panującej atmosfery.

Postaw na własne potrzeby

Nawet jeśli ktoś znajomy lub bliski zarekomenduje miejsce, zastanów się, czy rzeczywiście będzie ono dostosowane do Twoich potrzeb.

W weryfikacji tego pomogą Ci podstawowe pytania:

  • jak chciałbyś/chciałabyś spędzić czas?
  • jaki masz budżet?
  • jaki środek transportu wybierzesz, aby dotrzeć na miejsce?
  • co będziesz mogła/mógł robić na miejscu i w okolicy? Zwłaszcza jeśli nie będzie dobrej pogody.

Jeśli chcesz mieć pewność, że w polecanym lub ulubionym hotelu będziesz mieć miejsce, koniecznie zrób rezerwację z wyprzedzeniem. Pamiętaj, że każda rezerwacja (nawet telefoniczna) powinna być potwierdzona pisemnie na wskazany adres mailowy. Sprawdź też aktualne promocje w hotelu, ceny specjalne oraz możliwości wyboru pokoju w zależności od ceny.

Dla ułatwienia przygotowałam infografikę z zestawem 16 rzeczy, które warto sprawdzić, wybierając hotel na wakacje. Mam nadzieję, że wskazówki będą pomocne!

Jak wybrać hotel na wakacje infografika

Na koniec wspomnę o jeszcze jednej rzeczy. Z badań wynika, że najwyższy poziom stresu — w związku z wyjazdem — kumuluje się tuż po wejściu do hotelu. Pamiętaj o tym  i wykaż odrobinę cierpliwości, np. jeśli przy ladzie w recepcji będzie kolejka. Pomyśl, że za chwilę rozpoczniesz wymarzony wypoczynek, więc szkoda tracić nerwy na niepotrzebne emocje ;).

Życzę samych udanych podróży i wypoczynku!

Zostaw swój komentarz na Facebook’u

Pobierz infografikę

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress

Pin It on Pinterest

Shares
Share This

Podziel się wpisem ze światem!

Spodobał Ci się wpis? Będzie mi miło jeśli podzielisz się nim z innymi :)